روش های لاغری شکم و پهلو

زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

 

 • روش های لاغری شکم و پهلو :

از جمله دغدغه های آقایان و خانم هایی که به تناسب اندام اهمیت می‌دهند، لاغری شکم و پهلو می‌باشد. در صورتی که تغذیه سالم باشد و مصرف چربی به حداقل برسد و همچنین پرهیز از مواد غذایی که باعث چاقی می‌شود و ورزش کردن، به افراد کمک می‌کند تا به چاقی خصوصا قسمت شکم دچار نشوند. علت اینکه خانم ها بیشتر در قسمت شکم و پهلو دچار چاقی می‌شوند این است که برای محافظت از جنین در دوران بارداری چربی ها در شکم و پهلو ذخیره می‌شود و آب کردن این چربی ها خیلی سخت است. اگر در خانم ها دور کمر بیشتر از ۸۹ باشد و در آقایان هم از ۱۰۲ بیشتر باشد آنها دچار چاقی شکمی هستند که این چاقی خطرناک می‌باشد و بیماری هایی نظیر بیماری قلبی _ عروقی و دیابت را به وجود می‌آورد. این چربی ها از لحاظ متابولیکی فعال هستند و به ورزش کردن زودتر جواب می‌دهند وقتی فردی با ورزش کردن سعی در لاغری شکم و پهلو دارد، چربی های احشایی زودتر از چربی های زیر پوستی آب می‌شوند. لاغری شکم و پهلو از جمله کارهای مهم برای افزایش سلامتی می‌باشد که این قضیه خیلی هم مهم است چرا که وقتی چربی در این نواحی تجمع می‌یابد اندام از نظر ظاهری خیلی نامتناسب به نظر می‌رسد که این موضوع اعتماد به نفس را در افراد پایین می‌آورد.

لاغری پهلو

 

 • روش های لاغری شکم و پهلو :

۱ _ لاغری شکم و پهلو با ورزش :

ورزش هایی نظیر دراز و نشست، دویدن روی تردمیل و دوچرخه بیشتر ماهیچه های شکم را تقویت می‌کند تا چربی ها را آب کند. البته در کنار ورزش رژیم و یک برنامه غذایی سالم می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. ورزش های زیر به سفت شدن ماهیچه های شکم کمک می‌کند.

 • حرکت کرانچ :

با نشستن روی زمین و قرار دادن پاها به صورت ضربدری روی هم و گرفتن یک دمبل سبک در دست و چرخیدن به سمت چپ و راست حرکت کرانچ انجام شده است که ۳ بار در هفته در ۳ ست ۱۵ مرتبه‌ای انجام می‌شود.

 • حرکت پل معکوس :

در حالی که به پشت خوابیده‌اید زانوی چپ را خم و کف پا روی زمین باشد. پای راست را بالا برده و دست چپ در حالی که صاف است را بالا کشیده و دست راست پایین و در کنار بدن باشد. بدون اینکه باسن و کتف تکان بخورد پایی که بالا است را به سمت راست و دستی که بالا است را به چپ باز کرده که این حرکت ۱۰ تا ۱۲ بار برای هر طرف اجرا می‌شود.

حرکت پل برای آب شدن چربیهای شکم

 

 • لگد به عقب :

به صورت چهار دست و پا زانو زده تا انگشتان پا به سمت پایین جمع شود. کمر صاف و شکم منقبض باشد. یکی از زانو ها را بالا برده و به عقب لگد بزنید در این حالت باسن باید منقبض باشد و ۸ بار تکرار شود.

 • حرکت پیلاتس :

در حالی که به پشت خوابیده‌اید زانو ها را به صورت ۹۰ درجه بگذارید و پاها را بالا بیاورید. نفس را حبس و شکم را به طرف داخل بکشید. دست ها را به پشت سر بیاورید و نفس را آزاد و دست ها را به طرف جلو بیاورید. پاها صاف تا بدن به شکل V در آید این حرکت ۱۵ بار انجام می‌شود.

 • اسکات وزن بدن :

پاها به عرض شانه باز و زانوها خم می‌شود. وزن بدن روی پا و به سمت پایین اسکات زده می‌شود. زانو را جلوتر از انگشتان پا به سمت جلو کشیده و کمی در این حالت بماند بعد به حالت اول برگردد. این حرکت ۵ ست و هر ست ۵ بار انجام می‌شود.

لاغری ران‌‌ها اسکات وزن بدن

اسکات وزن بدن

 • حالت قایق :

در حالت نشسته پاها را روی زمین بگذارید. زانو خم و دست ها در زیر زانو و قفسه سینه بالا کشیده شود و شانه عقب برود عضلات شکم درگیر می‌شود و پاها بالا کشیده می‌شود تا موازی زمین باشد. با استخوان نشیمن‌گاه تعادل بدن حفظ می‌شود. پاها بیشتر بکشید و دست ها به طرف جلو کشیده شود. این حرکت ۵ بار انجام می‌شود.

۲ _ لاغری شکم با خوراکی ها :

بعضی خوراکی ها به علت فیبر بالا مثل میوه و سبزیجات باعث سیری در طولانی مدت می‌شوند. بعضی از خوراکی ها هم مثل دارچین و فلفل باعث چربی سوزی می‌شوند و سوخت و ساز را در بدن زیاد می‌کنند ولی تاثیر آنها آنقدر نیست که بتوان با آنها به لاغری شکم و پهلو رسید. بعضی از این خوراکی ها عبارتند از : جو دوسر _ بادام _ کاهو _ لوبیا _ سرکه سیب _ دارچین_ آب _ زردچوبه _ مواد پروتئینی _ آجیل و دانه ها و برگه سیب.

۳ _ خوراکی غیرمجاز برای آب کردن شکم :

اگر مایل به داشتن شکمی صاف هستید و لاغری شکم و پهلو برای شما اهمیت دارد بهتر است که مصرف مواد زیر را به حداقل برسانید.

 • نان سفید :

به خاطر داشتن قند بالا، قند خون را خیلی بالا می‌برد و یک دفعه هم افت می‌کند این افت ناگهانی باعث گرسنه شدن سریع می‌شود. مصرف نان بربری _ سنگک و سبوس‌دار بهتر می‌باشد.

 • آبمیوه :

آب میوه ها به علت داشتن قند زیاد کالری بیشتری تولید می‌کنند پس بهتر است میوه تازه مصرف شود. هرچند میوه هم قند دارد ولی در کنارش فیبر هم وجود دارد که باعث هضم دیرتر میوه می‌شود.

آبمیوه طبیعی و نکتار میوه چه فرقی با هم دارند؟ | اقتصاد آنلاین

آبمیوه ها

 • سیب زمینی سرخ کرده و انواع فست فود :

سیب زمینی و فست فود ها به خاطر اینکه در روغن سرخ می‌شوند مواد مغذی خود را از دست می‌دهند و ناسالم می‌شوند و این به استفاده از روغن های ناسالم برمی‌گردد.

 • لبنیات کم چرب :

در کارخانه جات لبنی برای اینکه طعم خوبی به لبنیات بدهند و چربی از دست رفته آن را جبران کنند، قند و طعم دهنده به آنها اضافه می‌کنند که قند موجود در آنها باعث چاقی می‌شود.

۴ _ لاغری شکم و پهلو با تغییر عادت های غلط :

ترک عادت های غلط باعث سلامتی و کم شدن وزن می‌شود. پس بهتر است که سبک زندگی را تغییر داد و به عادت های خوب گرایش پیدا کرد.

درباره‌ی mojtabaadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *