مروری بر مهم‌ترین علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی

زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

تعداد بسیاری از افراد اطلاعات پشت محصول را نادیده می‌گیرند. این در حالی است که هر کدام از علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی معنا و مفهوم خاصی دارند. اطلاع داشتن از علامت‌های روی لوازم آرایشی می‌تواند برای مصرف کننده مفید باشد. بنابراین، ما قصد داریم به مهم‌ترین علامت‌های لوازم آرایشی بپردازیم و آن‌ها را بررسی کنیم.

معرفی علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی

(علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی)
(علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی)

 

پشت هر محصول آرایشی معمولاً در سمت راست و قسمت پایین اطلاعاتی مختصر و نمادین وجود دارد. به طور عمده، افراد از خواندن علائم پیچیده و ناخوانا صرف نظر می‌کنند. در حالی که خواندن علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی، به شما در انتخاب بهترین محصول کمک خواهد کرد.

  • نماد e

(نماد e)

علامت e مهر تاییدی بر حجم درج شده محصول است.

به عبارت دیگر، بر اساس قانون اتحادیه اروپا، میانگین حجم و یا وزن محصول دقیقا با عدد درج شده مطابقت دارد.

  • نماد Ecocert

(نماد Ecocert)

نماد Ecocert نشان دهنده ارگانیک بودن محصول است. Ecocert از مهم‌ترین علامت‌های لوازم آرایشی تایید می‌کند که ۹۵ درصد از محصول بر پایه گیاهی بوده و ۱۰ درصد از وزن اجزای فرمول آن ارگانیک می‌باشد.

  • نماد PAO (تاریخ انقضای محصول)

(PAO)

PAO از مهم‌ترین علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی است. این نماد نشان می‌دهد پس از باز کردن درب محصول، تا چه مدت می‌توان از آن استفاده کرد.

دانستن تاریخ انقضای محصول از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. تاریخ مصرف گذشته می‌تواند تاثیرات مخربی بر روی سلامت شما بگذارد.

به طور مثال، تصویر بالا نشان می‌دهد تاریخ انقضای محصول ۶ ماه پس از مصرف می‌باشد.

  • نماد ساعت شنی

(ساعت شنی)
(ساعت شنی)

 

علامت ساعت شنی از علامت‌های روی لوازم آرایشی است. این علامت با عبارت Best Before End و یا اختصاراً، BBE به معنای بهترین تاریخ مصرف می‌باشد.

اهمیتی ندارد محصول باز شده باشد و یا پلمپ باقی بماند. عمر مفید آن کم‌تر از ۳۰ ماه است.

به طور کلی، محصولات دارای نماد ساعت شنی باید زیر ۳۰ ماه مصرف شوند.

  • نماد ارجاع به راهنمای ضمیمه

(ارجاع به بروشور)
(ارجاع به بروشور)

 

ممکن است فضای کافی برای درج کلیه اطلاعات در پشت محصول وجود نداشته باشد. بنابراین، این علامت از علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی ثبت شده تا شما را به بروشور همراه با محصول ارجاع بدهد.

به طور معمول، بروشور ضمیمه دارای اطلاعات مهمی درباره مشخصات، ترکیبات، شیوه مصرف و نکاتی درباره استفاده از محصول می‌باشد. از این رو، مطالعه بروشور می‌تواند برایتان مفید باشد.

  • نماد UVA

(UVA)
(UVA)

 

نماد UVA برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش UVA اهمیت زیادی دارد. بر اساس این نماد، محصول از حداقل میزان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش UVA برخوردار می‌باشد. بنابراین، نمی‌توان از آن به عنوان محصول ضد آفتاب استفاده نمود.

  • نماد نقطه سبز

(نقطه سبز)
(نقطه سبز)

 

نقطه سبز از علایم و نمادهای روی لوازم آرایشی بدین معناست که شرکت تولیدکننده با سازمان بازیافت همکاری می‌کند. بنابراین، زباله‌های حاصل از بسته بندی لوازم آرایشی با هزینه شرکت تولیدکننده بازیافت می‌شود.

  • نماد خرگوش در حال جهش

(خرگوش جهشی)
(خرگوش جهشی)

 

نماد خرگوش در حال جهش از مهم‌ترین علامت‌های روی لوازم آرایشی محسوب می‌گردد. این نماد بدین معناست که برند لوازم آرایشی هیچ یک از مراحل آزمایشی فرآیند تولید را بر روی حیوانات تست نکرده است.

  • نماد قابل اشتعال

(اشتعال زایی)

قابلیت اشتعال زایی ازعلامت های روی لوازم آرایشی به شمار می‌رود.

در واقع، این علامت نشان می‌دهد که محصول قابل اشتعال بوده و تا حد امکان نباید در معرض شعله آتش و درجه حرارت بالا قرار بگیرد. احتمال دارد این محصول در معرض شعله آتش و درجه حرارت بالا آتش بگیرد.

 

 

 

 

درباره‌ی mojtabaadmin

حتما ببینید

خرید لوازم آرایشی اصل

راهنمایی در مورد خرید لوازم آرایشی اصل

زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه اهمیت لوازم آرایشی به ‌گونه ‌ای است که هر روزه بسیاری از خانم ها روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *