استفاده از دمنوش های لاغری مفید است یا مضر؟

زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

یکی از روش هایی که این روزها مردم به آن روی آورده اند و در واقع بازگشت به طب سنتی است، استفاده از دمنوش های لاغری است. مصرف دمنوش های لاغری فقط برای رفع چربی های اضافی بدن نیست بلکه مزایای دیگری نیز دارد. اگر در کنار مصرف دمنوش های گیاهی، رژیم غذایی و ورزش منظم هم داشته باشید روند چربی سوزی بسیار سریعتر اتفاق می افتد.

دمنوش های لاغری
دمنوش های کاهش وزن

استفاده از دمنوش های لاغری مفید است یا مضر؟

امروزه بزرگترین دغدغه افراد داشتن تناسب اندام و کاهش وزن است و برای این هدف از روش های مختلفی کمک می گیرند از رژیم غذایی و ورزش گرفته تا مصرف داروهای لاغری که عوارض زیادی به همراه دارد. یکی از روش هایی که این روزها مردم به آن روی آورده اند و در واقع بازگشت به طب سنتی است، استفاده از دمنوش های لاغری است.

اگر چه در مدت زمان کوتاه تاثیری نمی کند اما مداومت در مصرف آن باعث چربی سوزی و کاهش وزن می گردد. گیاهان و حتی میوه های زیادی هستند که در امر چربی سوزی بسیار موثر هستند. با توجه به تاثیرات مثبت این گیاهان و استقبال خوب مردم کارخانجات متعددی شروع به تحقیق و آزمایشات بیشتر کردند و دمنوش های گیاهی با کمترین عوارض را تولید و عرضه کرده اند.

استفاده از دمنوش های لاغری چه مزایایی دارد؟

دمنوش های لاغری شامل هر نوع گیاه، ریشه، برگ، گل، دانه و در نهایت میوه هایی می شود که معمولا یا عصاره آن گرفته می شود و یا به وسیله آب داغ دم می شود. مصرف دمنوش های لاغری فقط برای رفع چربی های اضافی بدن نیست بلکه مزایای دیگری نیز دارد. معمولا هر گیاه یا میوه ای که به عنوان دمنوش استفاده می شود دارای خاصیت های فراوانی است و به مرور این خاصیت ها خود را نشان می دهند. اما عمومی ترین تاثیری که دمنوش ها بر بدن دارد شامل:

  • افزایش سوخت و ساز بدن
  • انرژی بخش
  • کاهش اشتها
  • تامین ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن
انواع دمنوش های لاغری
انواع دمنوش های لاغری

دمنوش های لاغری چگونه در چربی سوزی بدن تاثیر گذار است؟

هنگامی که دمنوش های لاغری را می نوشید و بعد از معده وارد خون می شود ابتدا به پاکسازی بدن از سموم می پردازد و آن را از طریق کبد دفع می کند همچنین با تنظیم هورمون های مربوط به گرسنگی و سیری باعث کمتر شدن میل افراد به خوردن می شود و از طرفی دیگر متابولیسم بدن را افزایش داده که موجب مصرف بیشتر چربی ها و سوختن آنها می شود. اگر در کنار مصرف دمنوش های گیاهی، رژیم غذایی و ورزش منظم هم داشته باشید روند چربی سوزی بسیار سریعتر اتفاق می افتد.

آیا مصرف دمنوش های لاغری باعث ایجاد عارضه در بدن می شود؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم مصرف دمنوش های لاغری فقط محدود به کاهش وزن نیست و در خیلی از موارد دیگر نیز موثر است حتی ممکن است برخی از بیماری های بدن را نیز درمان کنند اما از آنجایی که هر چیزی تا زمانی که به اندازه مصرف شود موثر است دمنوش ها هم از این قاعده مستثنی نیست بنابراین باید دمنوش های گیاهی را به اندازه مصرف کرد تا دچار عوارض بعد از مصرف نشوید اما تا زمانی که به قاعده استفاده شود هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت.

دمنوش لاغری زنجبیل
دمنوش لاغری زنجبیل

آیا جوشانده با دمنوش تفاوتی دارد؟

باید بگویم بله تفاوت دارند چون هر کدام به روش مخصوص به خود تهیه می شوند. منظور از جوشانده در واقع عصاره گیاه است. اما دمنوش فقط بخشی از مزیت های یک گیاه که به آب جوش منتقل می شود. مسلما جوشانده غلیظ تر بوده اما دمنوش رقیق تر است. روش تهیه جوشانده به این صورت است که گیاه یا میوه مورد نظر را در آب ریخته و می گذارند تا جوش بیاید. بدین ترتیب تمامی خواص گیاه به آب منتقل می شود.

روش تهیه دمنوش نیز بدین صورت است که گیاه را که به شکل پودر یا خشک شده است در آب داغ میریزیم و درب آن را می گذاریم و به مدت ۲۰ دقیقه در حرارت بسیار ملایم یا حتی همان حرارت آب داغ شروع به دم کشیدن می کند که مقدار عصاره ای که از آن بیرون می آید بسیار کمتر از جوشانده است. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که همه گیاهان را نمی توان به صورت جوشانده مورد استفاده قرار داد و ممکن است حتی خواص آن تغییر کند.

درباره‌ی mojtabaadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *