جوانسازی پوست با لیزر فوتونا

زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

امروزه دستیابی به پوستی جوان فقط مختص به افراد مشهور نیست و در بین مردم به طور فزاینده ای رایج می باشد.در میان درمان های زیبایی شناختی که هدفشان کمک به معکوس کردن پیری است لیزر فوتونا فرکشنال با تکنولوژی ۴بعدی نسبت به لیزرهای ساخته شده تا کنون قطعا روشی منحصر به فرد و جدیدی می باشد.

لیزر فوتونا _Fotona 4d راهکاری موثر جهت جوانسازی پوست

  1. معرفی کمپانی فوتونا

کمپانی فوتونا در سال ۱۹۴۶ در آلمان با هدف تولید محصولات لیزری با کارایی بالا برای اهداف نظامی و قدرت بخشیدن به تجهیزات فناوری تاسیس و آماده به کار شد.این شرکت سپس تمرکز خود را به بخش پزشکی معطوف کرد و دستگاه های لیزری را با کیفیتی مطلوب در جهت درمان و زیبا سازی پوست توسعه و ارائه داد که امروزه به یکی از محبوب ترین روش های احیای پوست مبتنی بر علم تبدیل شد.لیزر فوتونا به مدت سه سال متوالی بهترین دستگاه جوانسازی دنیا شناخته شد.

لیزر در ۴ مرحله به تمام لایه های پوست می رسد

مراحل انجام لیزر فوتونا:

مرحله اول:لیفت داخل دهان

مرحله دوم:جوانسازی

مرحله سوم:سفت کردن پوست

مرحله چهارم:لایه برداری

مرحله اول شامل نوعی گرمادهی مخصوص جهت سفت کردن پوست می باشد و در مراحل بعد به عمق ترک ها انرژی لیزری ارسال می شود که حذف لایه های مرده ی پوست را در پی دارد. ولی دیگر روش ها فقط به یک ترمیم سطحی می رسند چرا که لایه ی زیرین ممکن است بر اثر تغییر وزن،بارداری،مصرف کورتون و… پاره شده باشد.

فناوری ترن پالس،پوست را به طور متناوب گرم می کند.این دمای گرم شده،قابل کنترل می باشد و دمای انباشته شده ی جزئی را به ۶۵ درجه سانتیگراد افزایش می دهد که به طور موثر فیبر کلاژن را سفت،بازسازی کلاژن را تحریک و شلی پوست را از بین می برد.این درمان برای چین های نازولبیال،اطراف دهان و پشت گردن بسیار موثر می باشد.

این لیزر با ۴ فناوری تنها درمان ۴بعدی جوان کننده ی پوست در جهان می باشد

  1. فناوری های استفاده شده در لیزر

مدل SUPERFICIAL در کاهش چروک های روی اپیدرم و اصلاح عیوب پوست استفاده می شود.

مدلSMOOTH برای لیفت و سفت کردن پوست مناسب است

V-SMOOTH ارتقای یافته ی SMOOTH می باشد که دارای حرارت بهتر و نفوذی عمیق از طریق مخاط دهانی می باشد و نتایج سفت شدن بهتری را در پی دارد.همچنین دارای انرژی ۸۰ وات می باشد که افزایش دوبرابری را نسبت به مدل قبلی در پی دارد.پس بهبود قابل توجهی در طول موج و قدرت حاصل می شود که باعث تسریع در سفت کردن و سوزاندن چربی پوست می شود.

روشن کردن اطراف ناحیه ی گردن با FRAC3 انجام می شود و برای اعمال حرارت با مدت زمان پالس طولانی از PIANO در جهت جلوگیری از افتادگی پوست گردن استفاده می کنند.

  1. دیگر کاربرد های لیزر فوتونا:

کاهش پف،حل کردن چربی زیر چشم و تورم اطراف

لیزر موهای زائد

درمان زگیل و برداشتن ضایعات کوچک پوستی

رفع هرگونه آکنه،کک و مک،جای جوش و …

کمک به رفع رگ های واریسی

لیزر فوتونا راهی موثر برای جوانسازی

  1. پرسش های متداول:

آیا انجام لیزر فوتونا با درد همراه است؟

غالباً خیر و بیمار نیاز به بیهوشی ندارد. با این حال احساس درد در همه ی افراد یکسان نیست و برخی ممکن است احساس گرما یا احساس سوزش خفیفی را تجربه نمایند.

آیا کسی که فلزی در بدن دارد می تواند این کار را انجام دهد؟افراد مبتلا به زخم دهان چطور؟

در هر دو صورت بله

در چه فاصله ی زمانی باید مراجعه کرد؟طول پروسه ی درمان و مدت زمان ماندگاری چقدر است؟

فوتونا یک درمان گام به گام است هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد نتایج مناسب تری به دست می آید ولی به طور کلی این نتایج بعد از یک الی دو هفته حاصل می شود.پس از آن بیماران نتایج بلند مدت ناشی از بازسازی کلاژن را مشاهده خواهند کرد.معمولا طول دوره ها شامل ۳ الی ۵ جلسه است.در مراحل اولیه ی درمان توصیه می شود که حداقل یک بار در ماه انجام شود.اگر بیماران به این نکات توجه کنند نتایج یک الی دو سال باقی خواهد ماند.

مدت زمان انجام عمل چند ساعت است؟

بسته به شرایط هر بیمار متفاوت است.ولی در کمترین زمان مثلا بیست دقیقه قابل انجام است.

آیا بعد از انجام لیزر کمپرس آب سرد باید کرد؟

هرگونه قرمزی و تورم طی ۲ ساعت از بین می رود.برای ارائه نتایج بهتر توصیه می شود گرما را تحمل کرده و از کمپرس استفاده ننمایید.

درباره‌ی mojtabaadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *